Головна > Все новости > Активисты района > Залужний не сумнівається, що війська рф готують новий наступ на Київ

Залужний не сумнівається, що війська рф готують новий наступ на Київ

Головнокомандувач ЗСУ Валерій Залужний розповів, що рф збирає війська, щоб знову спробувати захопити столицю.

Про це Залужний розповів в інтерв’ю виданню The Economist.

“Російська мобілізація спрацювала. Це неправда, що їхні проблеми настільки серйозні, що ці люди не будуть боротися. Вони будуть. Велить їм цар воювати, і вони воюють. Я вивчав історію двох чеченських воєн – це було те саме. Можливо, вони не настільки добре оснащені, але вони все одно становлять для нас проблему. За нашими оцінками, у них є резерв 1,2-1,5 млн осіб… Росіяни готують близько 200 тис. нових військових. Я не сумніваюся, що в них буде ще одна спроба йти на Київ”, – заявив Залужний.

Залужний додав, що російські військові можуть бути погано оснащені, але все одно вони становлять проблему для України. Активізація бойових дій, на думку головнокомандувачего ЗСУ, може статися в лютому.

“Тому наступна проблема, яка у нас є, це, перш за все, утримати цю лінію і не втратити позиції. Це важливо. Тому що я знаю, що звільнити його в десять-п’ятнадцять разів важче, ніж не здати. Тож наше завдання зараз — втриматися. Наше завдання – за допомогою наших партнерів дуже чітко відстежувати, що там відбувається, де вони готуються. Це наше стратегічне завдання. Наше друге стратегічне завдання – підготуватися до цієї війни, яка може статися в лютому. Вміти вести війну свіжими силами і резервами. Наші війська всі зараз пов’язані в боях, вони стікають кров’ю. Вони стікають кров’ю, і їх тримає разом виключно мужність, героїзм і вміння їх комунікації…. Є й третє, дуже важливе для нас завдання, третє стратегічне завдання, яке, на жаль, пов’язане і з першим (утримання рубежів і позицій), і з другим (накопичення ресурсів). Це протиракетна оборона і протиповітряна оборона. На мою особисту думку, я не енергетичний експерт, але мені здається, що ми на межі. Ми балансуємо на тонкій межі. А якщо [електромережу] зруйнують…тоді починають мерзнути солдатські дружини та діти. І такий сценарій можливий. Який настрій буде у бійців, уявляєте? Без води, світла, тепла чи можна говорити про підготовку резервів для продовження бойових дій?

Залужний зазначив, що зараз в ЗСУ достатньо людей, але потрібні танки, бронетранспортери, БМП, боєприпаси .

“З такими ресурсами я не можу проводити нові великі операції, хоча ми зараз працюємо над нею. Він уже в дорозі, але ви його ще не бачите. Ми використовуємо набагато менше снарядів. Я знаю, що можу перемогти цього ворога. Але мені потрібні ресурси. Мені потрібно 300 танків, 600-700 БМР, 500 гаубиць. Тоді, думаю, цілком реально вийти на рубежі 23 лютого. Але двома бригадами я не зможу. Я отримую те, що отримую, але це менше, ніж те, що мені потрібно. Ще не час звертатися до українських солдатів так, як звертався Маннергейм до фінських солдатів. Ми можемо і повинні захопити набагато більше території”, – підсумував Залужний.