Головна > Все новости > З Троєщини – у центр: інспекція велосипедної доріжки

З Троєщини – у центр: інспекція велосипедної доріжки

У 2015 році в Києві було відкрито сучасну велодоріжку – з Троєщини до центру міста. Як вона виглядає сьогодні, через чотири роки? Який її стан, та чи користується маршрут популярністю? «Вечірній Київ» проінспектував ділянку від вул. Оноре де Бальзака до Поштової площі.

Дорога в одну сторону за відповідним маршрутом зайняла менше однієї години, навіть враховуючи досить часті зупинки та невисоку швидкість. Тож така прогулянка є доступною не лише для велосипедистів з досвідом, а і для всіх бажаючих.

Доріжку зайняли не лише велосипедисти – серед яких як дорослі, так і діти – але й скейтери, легкоатлети та просто пішоходи. Дійсно, маршрут є досить популярним серед киян та гостей міста. О 8:00 в неділю ми вже мали справу із не автомобільними заторами. Тож рекомендуємо докласти зусиль, вмовити себе, здолати лінь та виїхати на велосипедну прогулянку раніше – о 6:00. Тим паче, враховуючи літню спеку. Подумайте, о котрій буде приємніше повертатися назад – о 8 ранку, чи смажачись під обіднім сонцем?

Загалом, враження від даного веломаршруту досить приємні.


Переваги:

  • Велика частина дороги – на природі.
     

Що може бути краще, ніж нестися на велосипеді приємною рівненькою трасою серед соснового лісу? Чисте повітря прямо у серці спекотного міста. Однозначний «плюс».

  • Щодо покриття – здебільшого воно в хорошому стані.
     

Дуже важливий аспект, особливо для початківців. Адже набагато легше контролювати велосипед, їдучи рівною дорогою, без ям та інших нерівностей. Тим паче, це саме те, чого і очікують від велодоріжки. А інакше – який сенс?

  • Популяризація спорту.
     

Варто зазначити, дуже приємно бачити таку неймовірну кількість людей, залучених до активного відпочинку. Велосипедистів за маршрутом багато, як і бігунів. Створення умов для занять спортом, безперечно, сприяє розвитку культури спорту серед містян.

Навіть тих, хто не має у власності «залізного коня», – не зупинити. На маршруті видно людей на брендованих «байках» Nextbike – сервісу з оренди велосипедів.


Проте є і певні недоліки:

  • Велодоріжка переривається.
     

За маршрутом є ділянки, де траса переривається дорогами, або ж де потрібно їхати не тротуаром, а проїжджою частиною. На цих місцях все одно є відповідна розмітка, але їхати не так зручно. Варто зазначити, що і розмітка за чотири роки помітно «затерлася», місцями її майже не видно.

До того ж, частина дороги, яка пролягає узбіччям Північного мосту, досить вузька та нерівна. Тож це складна ділянка для тих, хто почувається «за кермом» не дуже впевнено.

  • На велодоріжці багато пішоходів та бігунів.
     

Спорт – для всіх. Однак велика кількість людей, які прогулюються, або бігають там, де хочеться «поганяти», помітно заважає. І це підводить нас до наступного недоліку.

  • Автомобілі.
     

Так, вони (переважно) дотримуються дозволеної на ділянці швидкості. Однак машини, їдучи повільно, – їдуть дуже тихо. Тож виїжджаючи на основну дорогу, щоб об’їхати пішоходів, потрібно бути дуже уважним, адже прямо за вами може їхати авто.

  • Нерівності, ями, пошкодження.
     

Їх кількість не надто велика. Загалом, дорога рівна. Однак все ж є ділянки зі «швами» та, як зазначалося вище, нерівностями. Більше того, на Північному мосту у напрямку руху в сторону Троєщини є досить велика дірка. Так, не яма, а саме діра, через яку можна порозглядати, що ж там унизу. Важливо усувати такі прогалини (у прямому та переносному сенсі), адже в’їхавши туди переднім колесом, можна впасти і сильно забитися, а це ще і на висоті.


Якщо ви вирішили нарешті спробувати промчатися маршрутом велодоріжки з Троєщини до центру міста, врахуйте рекомендації від «Вечірнього Києва», щоб зробити вашу прогулянку комфортнішою та безпечнішою:

  • Хто рано встає…
     

Дійсно, намагайтеся виїхати якнайраніше. Тоді вам не докучатиме спека, на дорозі буде «вільніше», а ще буде можливість застати запах роси у сосновому лісі. Насолода.

  • Безпека понад усе.
     

На ділянках, де доводиться переїжджати дороги, краще злізти з велосипеду та перейти, везучи його поряд. А коли їдете поруч із машинами – не забувайте уважно дивитися по сторонам і навіть назад, показувати руками подальший напрямок руху у разі повороту. І взагалі, уважність зайвою не буває.

  • Візьміть із собою води.
     

Коли ви дістанетеся Пішохідного мосту – там ви зможете знайти магазинчики з різноманітними напоями. Однак до того за маршрутом ви не знайдете ніякого лісового супермаркету (якщо знайшли – перепочиньте, бо то міраж). Тож, враховуючи силове навантаження і спеку, візьміть із собою пляшку води.


Троєщина – не вирок. Велосипед + пів години – і ви в центрі Києва. Ми вже потестили. Ваша черга!

Фото Інни ПОЛЯКОВСЬКОЇ, «Вечірній Київ»

Джерело