Як змінюється Троєщина «Вечірньому Києву» показала та розповіла депутат Київради, обрана по 27 округу, Ганна Старостенко.
Вигурівський бульвар і дві прилеглі площі реконструюють
– Про Троєщину кажуть, що це спальний район. Ми намагаємося змінити цей стереотип і створюємо у районі зони відпочинку різного гатунку, аби деснянці могли цікаво та корисно для себе проводити тут вільний час, – говорить Ганна Старостенко. – Крім парків та пляжів, зараз взялися за єдиний пішохідний бульвар у Деснянському районі – Вигурівський. Зараз відбувається ремонт старої теплотраси, а влітку ми плануємо розпочати тут створення сучасного променаду.
Бульвар поєднує між собою дві площі, що на сьогодні хаотично заставлені МАФами, багато з яких не мають жодних дозвільних документів. Тому зараз місто планує знести самовільно встановлені конструкції та перенести у інше місце ті, що мають дозвільну документацію. Ця непроста робота, яка потребує часу та зусиль різних міських служб та правоохоронних органів, має передувати реконструкції двох площ, що поєднані з Вигурівським бульваром.
Сподіваюся, вже наступного року будуть реконструйовані і площі, які разом з променадом створять зручний публічний простір для мешканців.
Троєщина – простір безпеки та комфорту
– Саме з таким гаслом я йшла на останні вибори до Київради, – уточнює Ганна Старостенко. – Що це означає? У першу чергу, – це розбудова інфраструктури району та створення нових можливостей для мешканців Троєщини, де можна отримати певні адміністративні послуги, змістовно відпочивати та всебічно розвиватися у кроковій доступності до житла.
– У нас вже працює перша у столиці районна муніципальна галерея мистецтв, яку ми створили в приміщенні старої бібліотеки. Тепер в галереї проходять виставки художників, творчі заходи, працюють майстерні. До речі, тут всі заходи вже розписані на два роки вперед. Поряд не так давно відкрили сучасний стадіон.
За нього довелося поборотися із забудовником, який намагався збудувати тут платний багатоповерховий спорткомплекс. За два роки ми зробили повну реконструкцію спортивної арени, доступ до якої вільний для всіх з ранку до вечора.
– Крім парків, на окрузі модернізували два дитсадки, школи (у відео). До речі, у Києві за останні роки енергомодернізацію проведено у 300 закладах соціальної сфери, і це економить для міста щорічно понад 100 мільйонів гривень.
– Поступово Троєщина стає все більш безпечною та зручною для своїх мешканців. До речі, цієї весни ми започаткували новий проект «Троєщина – простір, дружній для родини», у рамках якого, разом з усіма бажаючими, обговорюємо та визначаємо, що ще нам треба зробити, аби наш район був саме таким.
Ремонти дворів і знесення гральних закладів: що відбувається у районі
Нині у Деснянському районі проводять ремонт міжквартальних проїздів і дворів за більш ніж 100 адресами. До осені роботи мають завершити. Про це також повідомила Ганна Старостенко.
– Але не на всіх округах у Деснянському районі є свої депутати у Київраді. Тому помітна різниця між вашою підшефною територією й іншими…
– Так сталося, що через недосконалість виборчої системи деякі округи на Троєщині не мають своїх депутатів. Аби допомогти деснянцям, які мешкають саме на таких округах, разом із моїми колегами з команди Кличка, які представляють Троєщину у Київраді, минулого року ми створили Центр громадської взаємодії.
У Центрі, за адресою вул. Марини Цвєтаєвої, 13, працює моя громадська депутатська приймальня. Тут можна отримати юридичну консультацію, кваліфіковану допомогу в оформленні документів, фахову психологічну підтримку, відвідати тренінги та семінари з обраної тематики, курси з англійської мови та роботи з комп’ютером.
Дуже тішить те, що Центр громадської взаємодії вже став дієвим простором для швидкого та професійного вирішення проблем, підвищення рівня обізнаності, соціальної активності та саморозвитку усіх бажаючих мешканців району. Громадяни щоденно можуть звернутися з питаннями за телефонами: 068-802-55-55 та 066-802-55-55.
– З якими проблемами найчастіше звертаються до вашої приймальні виборці? Чи змінився психологічний портрет виборця за роки Вашої роботи?
–Я виросла на Троєщині, тому про проблеми району знаю не з чужих вуст. За роки моєї депутатської діяльності багато чого вже зроблено: ремонти садочків та шкіл, встановлення дитячих та спортивних майданчиків, оновлення вуличного освітлення, ремонти під’їздів та заміна вікон. Особливо приємно, що в останні роки стало набагато більше активних громадян, які пропонують власні ідеї та допомогу у вирішенні проблемних питань нашого району. Люди стали більш свідомі та відповідальні, готові долучатися до вдосконалення власного життєвого простору.
Та не всі питання мешканців Троєщини знаходяться у компетенції депутатів Київради, як то тарифи на енергоносії, отримання субсидій, перерахунок пенсій, тощо, але ми намагаємося надати максимально змістовні роз’яснення з цих питань.
– Також постійно надходить чимало скарг щодо незаконних МАФів і роботи кіосків, гральних закладів на Троєщині, – говорить Ганна Старостенко. – Вибудовуємо співпрацю з правоохоронними органами, аби вони перевіряли незаконну діяльність суб’єктів, що провадять гральний бізнес в Деснянському районі, вживали всіх заходів щодо припинення діяльності гральних закладів в районі та карали винних. Крім того, зараз конче необхідно, щоб Київрада проголосувала та прийняла нові правила розміщення МАФів у місті. Тоді знесення всіх цих незаконних споруд значно спроститься.
Фото і відео: Марія Лисенко