Головна > Все новости > Активисты района > “Вони не закінчуються”: росіяни пішли у штурм на Запорізькому напрямку

“Вони не закінчуються”: росіяни пішли у штурм на Запорізькому напрямку

«Скіфські грифони» стримують потужний наступ РФ на Гуляйполе та Покровське.

Одразу кілька ворожих армій безперервно атакують ділянку фронту на Олександрівсько-Гуляйпільському напрямку. Окупанти щосили прагнуть захопити тут два населені пункти на межі Дніпропетровщини й Запоріжжя: Покровське та Гуляйполе. Наші воїни чинять несамовитий спротив, але ворога дуже багато. І російські КАБи вибухають у цьому секторі сотнями щодоби.

423-й батальйон безпілотних систем «Скіфські грифони» — один із підрозділів, що стримує навалу окупантів. Бійці визнають: дуже важко, але запевняють — це геть не привід поступатися.

Про це йдеться у матеріалі кореспондента ТСН Олександра Моторного.

Під час сюжету на ваших екранах QR-код — це збір на дрони, комплектацію та ремонт дистанційно пілотованих комплексів.

Безупинний тиск

Лінія бойового зіткнення проходить тепер у напрямку річки Гайчул, яка протікає через Покровське (Дніпропетровщина) та Гуляйполе (Запоріжжя).

Командир 423-го ОББпС Віталій Герсак не приховує, що смугу оборони одночасно атакують сили одразу чотирьох рашистських загальновійськових армій.

«Ворог дуже інтенсивно й активно наступає на всіх напрямках, особливо напрямок Гуляйполе. Тому що у ворога ціль — Гуляйполе і у ворога ціль — вийти на Покровське Дніпропетровської області. Він з обох сторін, максимально давить! І великою кількістю засобів БпЛА», — каже командир 423-го ОББпС Віталій Герсак.

Командир батальйону також зазначив, що значно ускладнює роботу густий туман, який стояв протягом двох тижнів.

«За останні два тижні їм дуже сильно допомогла погода! Буквально дві неділі стояв дуже густий туман. І вдень, і вночі, і зранку, і ввечері. Ну а як ви розумієте, це наші очі, це наша видимість, це наша активна робота, наших засобів БпЛА», — каже він.

Робота «Вампірів» по штурмах

Екіпажі, як-от екіпаж «Гарда», використовують важкі дрони-бомбери «Вампір», щоб протидіяти постійним штурмам.

Пілот ударних БпЛА «Барні» підтверджує, що головна мета — ураження скупчень живої сили.

На цьому напрямку ворог просувається малими групами, використовуючи мотоцикли та піхоту. Важка техніка до позицій українських захисників наразі не доходить.

«Вони не закінчуються»

Бійці відверто визнають, що московитів справді дуже багато.

«Дуже багато їх! Дуже багато живої сили! Ну і тому вони йдуть малими купками для переміщення, щоб десь закріпитися, підтягнути, знову ж таки зробити накопичення і потроху просуватися далі», — каже «Барні».

Проте кількість окупантів, запевняють «Скіфські грифони», то не привід не атакувати ворога. Лише минулого місяця воїни 423-го батальйону безпілотних систем перетворили на «максимально хороших» понад сім сотень московитів.

▶ На YouTube-каналі ТСН можна переглянути за цим посиланням: ТСН 20:00 НАЖИВО! ПІДСУМКОВІ НОВИНИ П’ЯТНИЦІ, 5 ГРУДНЯ