Головна > Все новости > Активисты района > Вадим Онуфрийчук: “Про сквери та липовий хайп”

Вадим Онуфрийчук: “Про сквери та липовий хайп”

Про сквери та липовий хайп,
або про самоправство друзів Кличка на Троєщині

Хочу поділитися показовою історією. Аби не політика, вибори та спрага дешевого піару окремих неперебірливих депутатів з близького оточення мера Кличка, це була б розповідь про створення скверу по вул. Бальзака, 12 та його продовження – облаштування іншого скверу на пішохідній алеї від Бальзака, 14 (вздовж будинків по парній стороні цієї вулиці, а також шкіл 270 та 259) до вул.Ніколаєва, 13-15.

Але поділ Київради діючим мером на «правильних» депутатів/депутаток та на всіх інших, привів до того, що в Києві почали з’являтися «потемкинские деревни» ніби-то за дорученням Його Самого. При цьому, страждають через цей специфічний кадровий підхід інтереси киян та справа. І небалувана увагою Троєщина не стала тут виключенням.

Хронологія.

У 2016-2017 році великих зусиль мені вартувало проведення через Київраду рішень, якими вилучались з продажу три земельні ділянки – одна з яких за адресою Бальзака, 12 (також – Бальзака, 12-14 і пр.Маяковського,21г), та надання їм після цього статусу скверу. Більш детально за посиланням:
https://www.facebook.com/viroksa/posts/1225303970924711

У 2018-му облаштування нового скверу завершувалось в останні дні року через те, що КО «Київзеленбуд» як замовник робіт не міг провести тендер згідно проекту – з виділених 1,4 млн.грн не вистачало якихось 300 тис.грн. на освітлення. Пояснення було просте – будівництво парку на Шухевича-Ватутіна по суті знекровило фінансування інших зелених зон на Троєщині. Я не буду зараз зупинятися на зловживаннях при будівництві парку. Кого цікавить див.тут:
https://m.youtube.com/watch?feature=youtu.be&v=-pw71f0-1EE
але сквер на Бальзака, 12 і досі стоїть без ліхтарів та освітлення.
2 жовтня 2018 року Київрада підтримала мій проект рішення про надання статусу скверу алеї Бальзака-Ніколаєва, про яку писав вище. Цим проектом затверджені межі земельної ділянки, на якій він має бути побудований. Ключовим в цій схемі було те, що новий сквер має бути, УВАГА!!!, продовженням скверу по Бальзака, 12. Тобто дві земельні ділянки – дотичні (див. витяг з кадастрового плану та супутникове зображення).
Через перешкоди з суб’єктивних (швидше – політичних) міркувань, вдалось передбачити для Київзеленбуду на 2020 рік із потрібних 20 млн – тільки 2 млн.грн. Чому з політичних – тому що колега з сусіднього округу зажадала терміново облаштувати сквер на липовій алеї, не дочікуючись початку робіт на моєму другому сквері. Хоча рішення про надання скверу липовій аллеї (від Бальзака, 14 до Маяковського, 15) було прийнято значно пізніше.