Головна > Все новости > У столиці пройшов Київпрайд за участю іноземців

У столиці пройшов Київпрайд за участю іноземців

Вулицями столиці пройшов Марш рівності «КиївПрайд-2019». Тисячі геїв, лесбійок, транссексуалів та їхніх толерантних прихильників зібрались біля Оперного театру, щоб ратувати за свої права. У колоні було багато іноземців – зі США та Європи.

32-річна Ірина розповідає, що створила поліаморну родину – має чоловіка та дівчину. Коли зізналася про все мамі, та відповіла, що також є лесбійкою. Але була вимушена це приховувати. На прайд Ірина приїхала з Харкова. За фахом дівчина перекладач з німецької, філолог, і вважає, що країні ще далеко до європейської толерантності.

– Права ЛГБТ-спільноти в Україні є дуже обмеженими. Ми не можемо заявити про себе відкрито, іти одягнутими так, як вважаємо за потрібне, розмовляти голосно про те, що не такі, як усі. Коли я йду з дівчиною за руку, на нас дивляться люди. На мене ніколи ніхто не нападав. Але іноді підходять люди прямо посеред вулиці і запитують, ви що, лесбіянки? Це дуже неприємно, – розповідаєІрина, чому саме не почувається комфортно в Україні.

Навпроти, поруч з червоним корпусом Університету, зібрались націоналісти та капелани. Вони обурені тим, що відбувається, і налаштовані рішучо. Між мітингами стоїть кордон поліції та нацгвардії, який унеможливлює сутички.

Паралельно проходить іще один мітинг – прихильників традиційної сім’ї. Співорганізатор Руслан Кухарчук вважає, що саме ЛГБТ-спільнота порушує права іншої частини суспільства. Але підкреслює, що мітинг є мирним.

– Вважаю, що одностатеві шлюби – неправильно. Чому маршрут розчищають для касти обраних – геїв та лесбіянок? Тут величезна кількість іноземців. Це знущання над сімейними цінностями. Сьогодні цей ліволіберальний антисімейний дискурс намагаються прищепити в Україні з порушенням фундаментальних прав людей. Ви не можете в метро спуститися, якщо не гомосексуаліст,– воно закрите. Ви не зможете вільно пересуватися вулицями міста. Ми виходимо не лише проти гей-параду, а й на захист прав і свобод, – коментує Руслан Кухарчук.

Після закінчення заходу, координатори Маршу Рівності закликали учасників зняти з себе символіку, відключити геолокацію на гаджетах та спускатися у метро «Театральна».


Джерело