Головна > Все новости > У Деснянському районі вшанували подвиг Героїв Небесної Сотні

У Деснянському районі вшанували подвиг Героїв Небесної Сотні

20 лютого історичний день для кожного з нас – вшанування подвигу учасників Революції гідності та увічнення пам’яті Героїв Небесної Сотні. Цього дня ми шануємо громадянську мужність учасників Євромайдану у відстоюванні прав людини та європейського майбутнього України, відданість ідеалам свободи, справедливості та утвердження демократичних цінностей в нашій державі.

Сьогодні голова Деснянської райдержадміністрації Геннадій Заболотний, учасники революційних подій, ветерани АТО та мешканці району поклали квіти до меморіальної дошки на честь загиблого учасника Революції Гідності, деснянця Івана Наконечного,101-го Героя Небесної Сотні, який мешкав по вулиці Лісківській, 28. Присутні вшанували пам’ять загиблого хвилиною мовчання.

Також очільник району спільно з ветеранами АТО взяв участь у мітингу-реквіємі та поклав квіти до меморіальної дошки на честь загиблого учасника Революції Гідності, деснянця В’ячеслава Веремія (ЗНЗ № 270, просп. Маяковського, 21).

На вшанування подвигу учасників Революції Гідності на території скверу «Героїв Небесної Сотні» по проспекту Маяковського, 4 відбувся мітинг пам’яті, де отець Роман Храму всіх Святих православної церкви України провів молебень.

На мітингу пам’яті Геннадій Вадимович спільно з депутатом Київради Михайлом Буділовим, заступником голови Іриною Алєксєєнко, учасниками революційних подій, ветеранами Спілки АТО Деснянського району, представниками Громадської ради при Деснянській РДА, учнями та педагогами шкіл №№ 264 та 275 та активними мешканцями району, згадавши поіменно кожного, вшанували пам’ять Героїв Небесної Сотні, які поклали своє життя за європейське майбутнє України.

У Галереї мистецтв Деснянського району також відбувся вечір-реквієм присвячений пам’яті Героям Небесної Сотні «НЕ ВІДБОЛИТЬ, НІЯК НЕ ВІДБОЛИТЬ…». Ірина Алєксєєнко разом із депутатом Київради Ганною Старостенко оглянули експозицію, присвячену важливій події в історії сучасної України – Революції Гідності.

А у фойє Деснянської райдержадміністрації розмістився куточок пам’яті, де проходить постійно діюча фотоекспозиція «Пам’яті Героїв Небесної Сотні», було запалено свічки пам’яті. Ця сторінка ‒ краплина у морі всенародної шани і споминів.

Ми бережемо спогади про кожного з героїв. І низько схиляємось перед величчю їх подвигу.

Вічна їм слава! Герої не вмирають!

Довідково.

Деснянці – ГЕРОЇ НЕБЕСНОЇ СОТНІ!

Найстарший 83-річний захисник Майдану Іван Максимович брав участь у Революції Гідності з перших днів. Відповідав, що давав військову присягу захищати свій народ. Мав посвідчення захисника Майдану – номер 91587 від 08.01.2014 року. 18 лютого 2014 року, близько 17:00, отримав важку травму голови і шийного відділку хребта, коли захищав барикаду на Інститутській. Помер Іван Наконечний у столичній лікарні, не виходячи з коми, 7 березня 2014-го року.

В’ячеслав Веремій ‒ український журналіст, який писав на київську міську тематику, кореспондент газети «Вєсті». Убитий у центрі Києва в ніч проти 19 лютого 2014 «тітушками» через спробу сфотографувати їх. Разом з іншими загиблими під час Євромайдану посмертно удостоєний звання Герой України.