Головна > Все новости > Активисты района > У Деснянському районі відзначили День вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС

У Деснянському районі відзначили День вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС

Кожного року пам’ять загиблих ліквідаторів аварії на ЧАЕС у Деснянському районі вшановують, покладаючи квіти до пам`ятного знака «Героям Чорнобиля» на території Меморіального комплексу «Героям Чорнобиля». Вшанувати пам`ять про тих, хто загинув, ліквідовуючи наслідки аварії, збираються родини померлих та ті, хто сам брав безпосередню участь у ліквідації наслідків катастрофи, керівництво району, представники чорнобильських організацій, учнівська молодь, представники громадськості, мешканці району.

Висловити вдячність та згадати героїв-ліквідаторів сьогодні до Меморіального комплексу «Героям Чорнобиля» прийшли в.о. голови Деснянської райдержадміністрації Сергій Снопков, заступник голови Ірина Алєксєєнко, керівник апарату Ольга Машківська, священнослужителі Деснянського благочиння, голова Товариства ветеранів-інвалідів ліквідації аварії на ЧАЕС Володимир Кобчик, представники чорнобильських та громадських організацій, президент німецької благодійної організації «Тур співчуття» Олівер Ерхардт, учнівська молодь, небайдужі деснянці.

«Чорнобильська трагедія забрала життя тисяч людей. З глибоким сумом та шаною ми згадуємо сьогодні ліквідаторів, які ціною власного життя попередили наслідки аварії, низько схиляємо голови, віддаючи данину пам’яті. Ми завжди будемо пам`ятати їх подвиг. 7 тисяч ліквідаторів та 16 тисяч постраждалих внаслідок аварії на ЧАЕС прип’ятчан та чорнобильців знайшли притулок у Деснянському районі. Він став для них другою домівкою. Нехай в Ваших родинах завжди панує благополуччя та спокій, мир та злагода! Бажаю Вам, Вашим рідним і близьким міцного здоров’я, щастя, добробуту, й подальших успіхів на благо нашої України», – сказав Сергій Снопков.

Учасники заходу хвилиною мовчання вшанували пам’ять жертв Чорнобильської катастрофи і ліквідаторів, які ціною власного здоров’я і життя подарували майбутнє кожному з нас; та поклали квіти до пам’ятного знаку.

Також пройшов поминальний молебень по загиблих та померлих внаслідок Чорнобильської катастрофи.

У закладах освіти пройдуть зустрічі учнів з учасниками ліквідації наслідків на Чорнобильській АЕС, школярі відвідають Національний музей «Чорнобиль».

У публічних бібліотеках Деснянського району організовано цикл тематичних розкладок «Герої, які нас врятували».

Довідково

14 грудня в Україні відзначається «День вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильської АЕС» згідно Указу Президента України від 10 листопада 2006-го року.

ФОТОЗВІТ