Головна > Все новости > Тести, маски, захисні костюми та медобладнання місто закуповує самостійно і за рахунок власного бюджету

Тести, маски, захисні костюми та медобладнання місто закуповує самостійно і за рахунок власного бюджету

Наразі столиця закуповує маски, захисні костюми та медобладнання самостійно, за рахунок власного бюджету. Про це мер Києва Віталій Кличко заявив під час онлайн прес-конференції, відповідаючи на запитання, отримані від ЗМІ.

«Ми робимо в цій ситуації все, що в наших силах! І тести, і маски, і захисні костюми та медобладнання – це все ми купуємо самі! Закуповує місто з бюджету столиці», – наголосив Віталій Кличко.

Разом із тим, мер поінформував, що засоби захисту, що закуповуються коштом міського бюджету, розповсюджуються мережею міських аптек КП «Фармація».

«Місту належать тільки аптеки КП «Фармація». Усі медикаменти і засоби захисту, що ми отримуємо, централізовано розподіляємо в аптеки цієї мережі. Зрозуміло, що через ажіотаж все швидко розкуповують. Зазначу ще раз: медичні маски і засоби захисту ми, в першу чергу, відправляємо в медичні заклади. Лікарям. Це критично необхідно!» – повідомив Віталій Кличко.

Крім того, Київська міська влада звернулася до Національної академії медичних наук України з проханням направити до столичних лікарень інфекціоністів, фахівців епідеміологічного напряму та спеціалістів із лабораторної діагностики. Їхня допомога конче необхідна для вжиття своєчасних заходів із надання кваліфікованої медичної допомоги особам, що захворіли на COVID-19.
Про це на своїй сторінці у Facebook вчоора написав перший заступник голови КМДА Микола Поворозник.

«У сьогоднішніх умовах усі мають об’єднати зусилля у протидії поширенню вірусу країною. Саме з цією метою місто звернулося до Національної академії медичних наук України з проханням направити до столичних лікарень своїх фахівців. Ми просимо, ні, навіть наполягаємо, щоб НАМН у взаємодії з Департаментом охорони здоров’я міста направили своїх інфекціоністів, фахівців епідеміологічного напряму та спеціалістів з лабораторної діагностики. Допомога цих фахівців конче необхідна для вжиття своєчасних заходів із надання кваліфікованої медичної допомоги особам, що захворіли на COVID-19, які госпіталізовані до Київських міських клінічних лікарень № 4, 8 та 9», – написав Микола Поворозник.

Він висловив сподівання, що Національна академія медичних наук України піде назустріч місту.

Нагадаємо, у понеділок, 23 березня, Київ отримав ще 4 лабораторно підтверджених випадки на COVID-19. Таким чином, у столиці вже 28 хворих на коронавірус. 

У Києві визначено 7 баз для госпіталізації осіб, які відповідають визначенню випадку COVID-19 (3 – для дорослих, 2 – для дітей, 2 – для вагітних): Розгорнуто 385 ліжок. У структурі інфекційних відділень функціонує 69 боксів. Усі ці заклади забезпечені експрес-тестами на виявлення коронавірусу. Загалом місто придбало 9 тис тестів. На сьогодні їх розповсюджено у столичні лікарні.

Джерело: КМДА