Головна > Все новости > Анонсы > Стан столичних тепломереж у новому опалювальному сезоні будуть моніторити за допомогою дронів

Стан столичних тепломереж у новому опалювальному сезоні будуть моніторити за допомогою дронів

У новому опалювальному сезоні КП «Київтеплоенерго» досліджуватиме тепломережі за допомогою аеромоніторингу. Його головне завдання — оперативне виявлення імовірних пошкоджень та «слабких місць» тепломереж, тепловтрат, моніторинг стану енергетичного обладнання. Про це повідомили у комунальному підприємстві.

За допомогою тепловізора взимку та відеокамер у теплу пору року працівники дільниці з діагностики та аеромоніторингу «Київтеплоенерго» обстежуватимуть об’єкти теплового господарства столиці: виявлятимуть втрати теплоенергії і ймовірні витоки теплоносія, здійснюватимуть моніторинг стану димових труб котелень, градирень, теплотрас повітряного прокладання.

Результати аерообстежень із прив’язкою до джерел теплогенерації «Київтеплоенерго» вноситимуться у геоінформаційну систему тепломереж Києва. Спеціалісти «Київтеплоенерго» пройшли навчання та отримали сертифікати для управління системою повітряного моніторингу на базі Matrice 210V2.0. Це потужний дрон із тепловізором та відеокамерою.

Аеропідрозділ «Київтеплоенерго» не має аналогів у теплоенергетиці України. Однак дрони як інструмент досліджень стану підземних тепломереж вже довели свою ефективність у європейських містах із подібними до київської системами теплопостачання. Наприклад, датська компанія Hofor — водо-, тепло- та газопостачальник у Копенгагені — застосовує дрони для пошуку витоків теплоносія й пошкоджень із 2017 року. У Великобританії Ноттингемський муніципалітет у 2020 році одним із перших у країні використав технологію аеромоніторингу дронами, що дозволило оперативно виявити витоки теплоносія та тепловтрати. Дрони з тепловізорами наразі також успішно використовують міста Швеції для моніторингу роботи систем життєзабезпечення.

«У Києві одна з найбільших розгалужених та складних систем централізованого опалення в Європі. Вона була збудована понад півстоліття тому, і показники зношеності досягають 80%. Замінити 2,7 тис. км мереж за рік чи два неможливо. Минулого року в Києві розпочалась масштабна програма заміни мереж. Водночас ми ретельно готуємо мережі та теплове обладнання до опалювального періоду, щоб мінімізувати вірогідність пошкоджень і відключень тепла взимку. Аеромоніторинг вже довів свою ефективність під час тестувань. В опалювальний сезон ця технологія прискорить пошук наявних і потенційних місць пошкоджень мереж, а це, у свою чергу, дозволить мінімізувати незручності для клієнтів через відключення гарячої води та опалення», – зазначив Василь Деревицький, директор СП «Київські теплові мережі» КП «Київтеплоенерго».

Нагадаємо, «Київтеплоенерго» другий рік поспіль замінює зношені тепломережі в столиці. За два роки перекладено 230 кілометрів зношених теплотрас в усіх адміністративних районах міста.

Джерело