Головна > Все новости > Рятувальники столиці б’ють на сполох через людську необачність

Рятувальники столиці б’ють на сполох через людську необачність

Столичні вогнеборці впродовж минулої доби 13 разів виїжджали на гасіння пожеж в екосистемах.

У зв’язку із суттєвим підвищенням температурних показників повітря, громадяни, незважаючи на карантинні заходи, прибирають сміття та виходять на пікніки, активно прибирають власні ділянки, спалюють сухостій. Збільшилась і кількість викликів від громадян по лінії 101 про виникнення загорянь на відкритих територіях.

Лише 20 березня, столичні пожежно-рятувальні підрозділи 13 разів виїжджали на гасіння пожеж, пов’язаних із горінням трав’яного настилу та очерету (Деснянський район – 7 пожеж, Голосіївський район – 3 пожежі, Святошинський, Дніпровський та Дарницький райони – по 1 пожежі.

Найбільш складною пожежею стало займання трав’яного настилу та дерев у Деснянському районі столиці на площі 2000 кв. м на вул. Закревського.
Головна складність цієї пожежі полягала в значній площі горіння та розповсюдженням вогню на території гаражного кооперативу на поруч розташовані побутівки та 3 не експлуатуючі автомобілі, неможливості під’їзду пожежної техніки до осередку горіння, а також відсутності належного водопостачання, тому рятувальникам доводилося підвозити воду.
Виклик щодо цієї пожежі поступив до оперативно-координаційного центру о 14:04.
О 15:35 вогнеборці локалізували пожежу, а о 16:41 – ліквідували.

Крім того, 20 березня, о 07:35 до оперативно-координаційного центру Головного управління надійшов виклик про те, що на вул. Пухівській, що у Деснянському районі столиці, у лісовій місцевості сталося загоряння трав’яного настилу, торфу та дерев. О 16:15 пожежу рятувальникам вдалося локалізувати на площі 5 Га. Ліквідовували дану пожежу протягом цілого дня, і з настанням темноти, бійці були змушені завершити гасіння. Починаючи із 06:29 21 березня, ліквідація цього загоряння продовжується. Слід зазначити, що гасіння даної пожежі також ускладнюється відсутністю води, тому рятувальникам доводиться її постійно підвозити, неможливістю під’їзду пожежної техніки до осередку горіння.

На щастя, внаслідок цих подій ніхто не постраждав. Причини виникнення пожеж встановлюються.

Головне управління ДСНС України у м. Києві звертається до гостей та мешканців столиці із проханням залишатися вдома, не виходити на вулицю без нагальної потреби та не використовувати відкритий вогонь задля спалення сухої трави та очерету.

Якщо ви помітили займання в лісах, посадках та на відкритих територіях, негайно зателефонуйте за номером “101”!

Пам’ятайте, що лише дотримання елементарних правил пожежної безпеки застереже від трагічних наслідків та матеріальних збитків!