Головна > Все новости > Анонсы > Проводжаємо зиму!

Проводжаємо зиму!

Прийшло одне з найулюбленіших свят у народі – Масляний тиждень або Масний тиждень. Це – стародавнє слов’янське свято, яке присвячене проводам зими і весняному пробудженню природи.

Шановні деснянці та гості столиці! Гостинно запрошуємо вас на свято!

29 лютого 2020-го року о 12.00 відбудеться театралізоване дійство та народні гуляння «Ходімо, Колодію, на нашу затію…», (по проспекту Маяковського,29 біля приміщення райдержадміністрації) та у парковій зоні «Я люблю мій парк» (на розі проспектів Маяковського та Шухевича).

У програмі свята:

Проведення майстер-класів з декоративно-ужиткового мистецтва, показові виступи театру історичного та сценічного бою «Камелот», конкурси «Стовп розваг» та «Бій на колоді».

На головній сцені свята розважальна та конкурсна програма для дітей, святковий концерт за участю аматорських мистецьких колективів Деснянського району.

Обов`язковий атрибут цього дня: гарний весняний настрій! Погуляйте на славу, а щоб було веселіше – кличте друзів!

1 березня 2020-го року о 12.00 народні гуляння «Масниця. Свято Колодія» пройдуть на житловому масиві Лісовий (проспект Лісовий, 32, біля Храму святих мучеників Адріана та Наталії).

Під час заходів ви матимете змогу скуштувати різні смаколики та чай.

Отож, деснянці, ходімо Масницю ласкаву святкувати та й зиму проводжати!

Також за традицією Масний тиждень розпочинається у понеділок, у цьому році – 24 лютого, і закінчується у неділю – 1 березня, підготовкою до Великого посту. Кожен день тижня має свою назву і свої звичаї.

Слідуючи цим звичаям, у закладах культури Деснянського району проводиться Масний тиждень:

24 лютого 2020 року – І-й день: Зустріч Масниці. (ОКЦ «Дивосвіт», Клуб «Космос», Школа мистецтв ім. М.Д. Леонтовича, «Яворина»);

25 лютого 2020 року – ІІ-й день: Загравання. (ОКЦ «Дивосвіт», Клуб «Ключики»);

26 лютого 2020 року – ІІІ-й день: Ласунка. (ОКЦ «Дивосвіт», Клуб «Лотос», Школа мистецтв ім. М.Д. Леонтовича, ЦЕВ «Гармонія»);

27 лютого 2020 року – IV-й день: Розгуляй. (ОКЦ «Дивосвіт», Клуб «Троянда», Школа мистецтв ім. М.Д. Леонтовича);

28 лютого 2020 року – V-й день: Посиденьки-вечорниці. (ОКЦ «Дивосвіт», Клуб «Гармонія», Школа мистецтв ім. М.Д.Леонтовича).

Що не день на цьому тижні – то привід скуштувати смачненьких млинців. Бо саме Масниця ‒ найдавніше слов’янське свято, головним атрибутом якого є рум’яні, ароматні та запашні млинці. За народними повір’ями, з’їсти млинців цього тижня треба якомога більше, щоб рік був веселим і грошовим. Як Масницю відсвяткуєте, таким і увесь рік буде!

Проводжаємо зиму!

Джерело