Головна > Все новости > Активисты района > Поминальні заходи та вшанування пам’яті українців, які стали жертвами Голодомору 1932-1933 років

Поминальні заходи та вшанування пам’яті українців, які стали жертвами Голодомору 1932-1933 років

У суботу, 23 листопада, в Україні пройдуть поминальні заходи та вшанування пам’яті українців, які стали жертвами Голодомору 1932-1933 років – геноциду Українського народу та масових голодів 1921-1923 та 1946-1947 років. Трагедія забрала життя мільйонів наших співвітчизників і вписалася чорними сторінками в історію України.

Традиційно відбудеться громадська акція «Засвіти свічку».

О 16:00 пам’ять жертв геноциду українського народу вшанують хвилиною мовчання. У це час кожен охочий може долучитися до вшанування загиблих співвітчизників та встановити свічку на власному підвіконні.

Окрім того, 23 листопада буде приспущено Державний Прапор України з траурною стрічкою на всіх державних будинках і спорудах, підприємствах та організаціях Деснянського району.

Обмежать і проведення розважальних заходів у всіх містах України. Натомість, буде організовано відповідні тематичні заходи: виставки, презентації, відкриті лекції, інші публічні заходи, покази фільмів, художніх творів, відео-, фото- та інших документів, записів свідчень очевидців.

Зокрема, 23 листопада відбудуться жалобні заходи на території Національного музею «Меморіал жертв Голодомору» за участю представників органів державної влади, органів місцевого самоврядування, громадськості, духовенства, іноземних гостей.

У храмах 23 листопада проводитимуть поминальні панахиди за загиблими внаслідок голодоморів в Україні.

Довідково

Напередодні, 22 листопада, у Центральній бібліотеці ім. Т.Г. Шевченка для дітей Києва буде організована зустріч-реквієм «Голод 33-го – біль душі і пам’ять серця». Цього ж дня відбудуться лекції та перегляд документального фільму в Національному історико-архітектурному музеї «Київська фортеця».

До 30 листопада триватиме виставка-реквієм «Не згасне в серці пам’яті свіча» у Міській спеціалізованій молодіжній бібліотеці «Молода гвардія».

До 29 листопада у Державному архіві м. Києва відбуватиметься виставка архівних документів «До Дня пам’яті жертв Голодомору 1932-1933 років в Україні».

Також у листопаді організують покази документально-хронікальних фільмів: української драми режисера Олеся Янчука «Голод-33» (1991) за мотивами повісті Василя Барки «Жовтий князь» та документальної стрічки режисера, письменниці та журналістки Ганни Гін «Жорна» (2008) у комунальних кінотеатрах мережі КП «Київкінофільм».