Головна > Все новости > Няня чи готель: куди у Києві прилаштувати тварину на час відпустки

Няня чи готель: куди у Києві прилаштувати тварину на час відпустки

Літо – сезон відпусток. Якщо ви маєте чотирилапого друга, то у вас постає питання, куди його діти на час відпочинку.

Найкращий варіант – родичі чи знайомі. Але якщо бажаючих поняньчити вашу тварину, поки ви відпочиваєте, нема, то шукаємо інші варіанти. «Вечірка» розглянула декілька з них.


Зооняня

Як правило, послуги зооняні пропонують люди, які доглядають за чужими тваринами у власних квартирах. Більшість із них одночасно утримують декілька тварин і є універсальними – для невеликих / середніх порід собак, котів, гризунів. Заробляють цим частіше не професійні зоотехніки, а любителі – пенсіонери, студенти.

– Для будь-якої тварини передача на іншу територію – стрес. Коли тварину передали у готель чи перетримку, то вона відчуває себе покинутою, – пояснює зоопсихолог, президент ВГО «ZOOСВІТ» Олена Гоєнко.

Плюси: вартість значно нижча, ніж у готелях при ветеринарних клініках.

Мінуси: мінусів тут значно більше, ніж плюсів. По-перше, чи буде ваш кіт почуватися впевнено, якщо його віддали у квартиру до чужих людей, де також тимчасово мешкає чужа собака. Чи, наприклад, хто гарантує безпеку вашій морській свинці / хом’ячку поруч із чужим котом. По-друге, вам ніхто нічого не гарантує. Свою тварину ви віддаєте під чесне слово. Адже договір з вами навряд чи хтось заключить.

Таких пропозицій на дошках оголошень безліч. І судячи з тексту оголошення, виникає питання, як почуватиметься собака поруч з незнайомим котом.

За іншим оголошенням, автор цього матеріалу перетелефонувала та запитала, які умови пропонуються для перетримки морської свинки та які тварини вже утримуються у приміщенні. Запропонували встановити клітку з морською свинкою на кухні, але попередили, що в кімнаті живе кішка.

Ціна: 50 грн/доба для морської свинки, 60-70 грн/доба для кішки, від 100-150 грн/доба для собаки. Додатково потрібно принести корм для тварини.

Значно кращий варіант, коли такою перетримкою підзаробляє професійний кінолог, який займається безпосередньо вашою собакою. В такому випадку ваша тварина знає цю людину і в неї вже не буде такого стресу, як у випадку з незнайомою людиною. А також ви впевнені у людських та професійних якостях професіонала. У такому варіанті ціна буде приблизно така сама як і в професійному готелі.

 Найоптимальніше коли собаку залишають своєму кінологу, хендлеру. Але все залежить від характеру собаки, – розповідає кінолог Дмитро Козоріз.

Готель

Більшість готелів пропонують утримання тварин в індивідуальних боксах або вольєрах. Але деякі пропонують умови, коли всі тварини проживають в одному помешканні. Що краще, коментує Олена Гоєнко:

 Я не є прихильником готелів, де собаки гуляють натовпом. Адже в них в будь-якому випадку виникне бажання з’ясувати, хто лідер. Тварина, яка перебуває тут третій день, має перевагу перед тією, яка перший день. Тому вважаю, що тварини мають утримуватись окремо.

З нею погоджується і кінолог Дмитро Козоріз, що залишати тварину у готелі з боксами краще. Але пес має бути привченим до боксів.

Ціна: 70-250 грн/доба для кішки, від 250-450 грн/доба для собаки. Організація харчування здійснюється по різному – десь потрібно принести, десь включене у вартість.

Плюси: гарантія у вигляді договору. Бажано, щоб було прописано в умовах, що у разі потреби тварині нададуть медичну допомогу.

Мінуси: стрес для тварини у вигляді спілкування з незнайомим персоналом, іншими тваринами.

Догляд за твариною на вашій території

Для собаки, яка звикла бути цілий день одна в квартирі, поки господарі на роботі, а тим більше для кота найкращим варіантом є не змінювати місце проживання, а залишитись у знайомих умовах. Можливо, у вас є знайомі чи сусіди, які з певних обставин не заберуть тварину до себе, але погодяться два рази на день прийти погуляти з нею.

 Для будь-якої тварини, особливо для кота, краще знаходитись у власному домі. Коти найчастіше прив’язані більше до оселі, а не до господаря, – коментує зоопсихолог.

Ціна: за домовленістю.

Плюси: у тварини менше стрес. Умови проживання залежать лише від вас.

Мінуси: тварина знаходитиметься цілий день без нагляду.

Як підготуватися до переїзду

– Заздалегідь поцікавитись умовами проживання тварини.

– Познайомитися з місцем, де буде проживати тварина.

– Перед запланованою подорожжю познайомити тварину з людиною, з якою їй доведеться провести час. Така люди має знати вашу тварину, а тварина їй довіряти.

– Не довіряти зоотаксі. Іноді можна побачити пропозицію, заберемо вашу собаку до готелю самостійно. На кшталт трансферу. Такого не має бути. Ви повинні побачити умови, в які віддаєте свого чотирилапого друга.

Джерело