Головна > Все новости > На прикладі Деснянського району Президент Швейцарської Конфедерації побачила, як у Києві втілюються проекти з енергоефективності

На прикладі Деснянського району Президент Швейцарської Конфедерації побачила, як у Києві втілюються проекти з енергоефективності

Швейцарія входить до п’ятірки найбільших інвесторів у економіку України. Один з напрямків співпраці між двома державами – енергоефективність та сталий розвиток міст.

В рамках візиту Президента Швейцарської Конфедерації Симонетти Соммаруги в Україну та Києв глава дружньої держави відвідала Деснянський район.

Привидом для візиту став один з найефективніших прикладів запровадження у Києві серед ОСББ енергозберігаючих заходів у житловому будинку по вулиці Братиславській, 12 (ОСББ «Київенерго») в рамках конкурсної програми співфінансування проектів «70/30», якою опікується Департамент житлово-комунальної інфраструктури КМДА.

«Дуже вдячна, що зараз можу стояти біля цього будинку і бачити заходи, які відбулися для його модернізації та підвищення енергоефективності. Для нас головне – зменшити витрати населення. І зменшити частку шкідливих викидів у процесі виробництва енергоресурсів. Тому ми приділяємо багато уваги термосанації старих будинків. Дуже приємно, що в Києві така програма вдало працює», – заявила Президент Швейцарської Конфедерації.

Київ є лідером у впровадженні програм та проектів із енергоефективності. Завдяки цим програмам мешканці столичних будинків зменшують обсяги використання енергоресурсів у 2-3 рази та поліпшують технічний стан і комфорт своїх будинків.

«Програмою співфінансування проектів «70/30» вже скористалися мешканці 600 столичних будинків. Місто, зі свого боку, надало мешканцям допомогу в розмірі 516 млн грн. За ці кошти в будинках встановлюють індивідуальні теплові пункти, міняють вікна та двері, ремонтують покрівлю й утеплюють фасади, встановлюють нове економічне LED-освітлення», – зазначив Віталій Кличко.

Також Симонетта Соммаруга відзначила, що у Швейцарії також є будинки, яким 20-30 років і їй цікаво ознайомитися з досвідом української столиці у впровадженні проектів із енергоефективності.

«ОСББ «Київенерго» одним з перших у Деснянському районі скористався конкурсною програмою проектів «70/30». Як результат, у будинку встановили індивідуальний тепловий пункт та утеплили фасад, відремонтували мережі опалення та гарячої води, мережі холодного водопостачання, електрощитову. Витрати на модернізацію склали 2 мільйони 690 тисяч гривень, з яких допомога міста – 1 мільйон 800 тисяч гривень, частка мешканців – 850 тисяч гривень», – говорить в.о. голови Деснянської райдержадміністрації Ірина Алєксєєнко.

Довідково.

Цього року Київ планує втілити більше сотні проектів із енергоефективності. На це в бюджеті міста передбачили понад 100 млн грн. Також столиця продовжує здійснювати комплексну термосанацію шкіл і дитячих садків. За останні роки здійснили повну термомодернізацію 28 закладів. Ще у 200-х закладах виконані окремі роботи: ремонт теплопунктів, заміна освітлення, утеплення стін.

Джерело