Головна > Все новости > Анонсы > На «Коронації слова» нагородять 60 авторів і згадають Івасюка

На «Коронації слова» нагородять 60 авторів і згадають Івасюка

Кращі автори 19-го Міжнародного літературного конкурсу «Коронація слова» стануть відомі на церемонії нагородження, що відбудеться 6 червня у Колонній залі КМДА. Традиційно їх оголосять у чотирьох основних номінаціях: п’єси, кіносценарії, пісенна лірика, романи. Лауреатів та призерів в різних номінаціях та спецвідзнаках буде близько 60-ти. 


 – Почали думати про цей конкурс понад 20 років тому, коли літературний процес в Україні був ще дуже слабкий, –пригадує співзасновник конкурсу Юрій Логуш. –  Унікальність «Коронації слова» у тому, що конкурс анонімний. Експерти читають рукописи, не знаючи прізвищ авторів. Багато хто пише вперше і отримує призові місця. За цей час з’явилося більше тисячі нових письменників, видано понад тисячу нових романів, поставлено 37 п’єс, створено 48 фільмів за сценаріями, які були на конкурсі.

Окрема спецвідзнака від КМДА – конкурс малої прози «Як тебе не любити…», у якому розглядаються твори, присвячені Києву. Цьогоріч на нього надійшло понад 30 рукописів не лише з Києва, а й з інших міст України та навіть з-за кордону.

– Дуже приємно, що «Коронація слова» розвивається. Нещодавно було нагородження переможців «Молодої КороНації», окремого конкурсу дитячих творів, для наймолодшої аудиторії, – зазначиладиректор Департаменту культури КМДА Діана Попова. – Завдяки конкурсу докладається чимало зусиль, щоб люди більше читали і знали наших письменників. Минулого року у нас з’явилася ідея, аби номінувати Київ на Всесвітню книжкову столицю ЮНЕСКО. У нас діє програма «Київ читає», намагаємося перетворити наші бібліотеки, а лише у міському підпорядкування таких 139, на справжні місця сили. І щоб книга зайняла те місце, яке вона має зайняти в житті кожної людини.   

За словами співзасновниці «Коронації слова» Тетяни Логуш, на конкурс було подано понад 1000 рукописів:

– Твори багатьох авторів «Коронації слова» вивчають за шкільною програмою. Існує конкурс рецензій, постійно з’являється багато нових номінацій. Відзначаються кращий історичний роман, гостросюжетний детектив, є номінація «Правосуддя»«Кращий еротичний твір» та багато інших. Цьогоріч ми відзначаємо 70-річчя з дня народження Володимира Івасюка, і цьому на церемонії приділимо особливу увагу. Зокрема, будуть виконуватися його пісні, а донька композитора Оксана Івасюк започаткувала спецвідзнаку.

Вже наступного року «Коронація слова» відзначатиме своє 20-річчя. До ювілею готується «науково-довідкове видання «Коронація слова», у якому обіцяють проаналізувати 20-річну діяльність конкурсу. Цей проект здійснюється видавництвом «Світ успіху» за підтримки Українського культурного фонду.

– Будуть окремі розділи за номінаціями конкурсу, дописи про авторів-переможців, наукові статті, над якими працюють фахівці, – проанонсувала генеральний директор видавництва «Світ успіху» Неоніла Струк. – Це складна робота, адже досі системного вивчення цього явища і літературного процесу загалом не було. Презентувати видання плануємо на Львівському форумі видавців у вересні цього року. Воно буде інформативним та інноваційним щодо подачі інформації. Хочемо зацікавити молодь читати коронаційних авторів. І гадаємо, кожен зробить для себе літературні відкриття.  1500 примірників видання буде надіслано до шкіл. А з електронною версією всі охочі матимуть змогу ознайомитися на сайті «Коронації слова».

Джерело