Головна > Все новости > Місцеві вибори 2020: рекомендації по новому Виборчому кодексу від Олега Поліванова і аналіз можливих кандидатів по Києву

Місцеві вибори 2020: рекомендації по новому Виборчому кодексу від Олега Поліванова і аналіз можливих кандидатів по Києву

До виборів до місцевих рад залишаються лічені місяці, вони будуть 25 жовтня 2020 року, і саме зараз кияни оновлюють список електоральних симпатій. Криза, яку зараз переживає Україна у зв’язку з пандемією коронавируса, ускладнюється ослабленою економікою внаслідок збройного конфлікту на Донбасі, який триває ось уже протягом шести років.

Киев — серце, візитна картка України, і, мабуть, найскладніше в управлінні місто, що потребує добре підготовленого керівника.

Саме тепер варто задуматися про механізм реалізації виборчого процесу, а не тільки обговорювати можливі варіанти розвитку його динаміки. Про це говорить політичний експерт, тренер по специфіці роботи виборчих комісій Олег Поливанов, який очолює Школу з навчання довірених осіб, членів територіальних і дільничних виборчих комісій по всій Україні (elections.biz.ua).

Олег акцентує, що зараз важливо розуміти, що без нормальної підготовки комісій за новим кодексом не виграє ніхто. Дійсно, Кодекс для дільничних комісій принципово новий. З 1 січня 2020 року новий Виборчий кодекс вступив в силу і чекає випробування місцевими виборами в жовтні нинішнього року. За словами Олега Поліванова, зараз кандидатам треба проявити максимум зосередженості, щоб увійти в нові рамки.

Виборчий кодекс — це правила гри на виборах, це основа реальної демократії. Зрештою, це можливість реалізувати своє першорядне право в дійсності», — підкреслює експерт.

Олег Поліванов також зазначає, що в нових реаліях принципово важливого значення набуває навчання, яке можуть надати досвідчені тренери з проведення виборів. Зокрема, така співпраця блискуче проводить школа elections.biz.ua і піар команда serm.biz.ua

«Зараз дуже важлива грамотність у виборчому процесі. Не кожен може відстежити тенденції самостійно. Тому важливим стає навчання і експертні оцінки фахівців. Треба розуміти, що такого виборчого кодексу ми ще не бачили, включаючи систему підрахунку голосів складним способом, 2х рівневий бюлетень. Члени дільничних комісій будуть безперервно працювати дві доби, а може і більше. І, до речі, не всі виборці захочуть скористатися опцією другий галочки голосування за конкретного кандидата. Що додатково буде заплутувати членів дільничних комісій при підрахунку. Кожен кандидат повинен для себе правильно спланувати і реалізувати кожен аспект виборчого процесу. Прибрати фальсифікації зовсім не вдасться, але за правду потрібно правильно боротися. Немає універсальних рецептів перемоги — в кожному разі він свій — індивідуально нами підготовлений», — каже Олег Поліванов в своєму аналізі виборчого кодексу

Ознайомитися з Порядком розгляду звернення виборця (це стосується переселенців і трудових мігрантів) зі зміни виборчої адреси відповідно Закону України «Про Державний реєстр виборців» можна тут.

В кінці березня «Київські новини» провели опитування на своїй сторінці в соціальній мережі Фейсбук. Зокрема, в пості сказано:

«Якби вибори мера Києва відбулися завтра. Кого б ви підтримали?

1 — Олександр Омельченко.

2 — Андрій Пальчевський.

3 — Гарік Корогодський.

4 — Віталій Кличко.

5 — Микола Томенко.

6 — Віталій Нестор.

7 — Дмитро Гордон.

8 — Андрій Іллєнко.

9 — Олександр Попов.

10 — Сергій Гусовський.

11 — Микола Тищенко.

12 — Михайло Поживанов.

13 — Геннадій Балашов »

Думки розділилися. Переглянути та проаналізувати коментарі користувачів можна тут https://www.facebook.com/204189762930411/posts/3599152226767464/

Отже, давайте поговоримо про кандидатів і згадаємо основні факти про політиків, які прагнуть зайняти крісло столичного градоначальника.

Олександр Омельченко. Колишній міський голова Києва, з жовтня 2015 го — депутат Київської міської ради VIII скликання. Голова депутатської фракції «Єдність». Член постійної комісії міськради з питань законності, правопорядку і боротьби з корупцією. З 8 серпня 1996 року — голова КМДА. З травня 1999 по квітень 2006 року — Київський міський голова. 1 грудня 2001 роки очолив партію «Єдність». У липні 2004 року з’їзд партії «Єдність» висунув Олександра Омельченка кандидатом на пост Президента України. У 2006, 2008 і 2014 безуспішно балотувався на пост мера Києва. 21 серпня 2001 року одержав звання Героя України за видатні особисті заслуги перед Українською державою у соціально-економічному та культурному розвитку Києва.

Андрій Пальчевський. Корінний киянин, український шоумен, бізнесмен і політичний діяч. Після армії працював викладачем англійської в Інституті міжнародних відносин в Москві. Після демобілізації отримав освіту економіста і пішов в бізнес. Відкрив компанію «Квест ЮТС», деякий час входив до ради директорів організації «Челябінскпіво», і був експертом з якості алкоголю на «Радіо Свободі». Потім почалася держслужба. 2010 рік — заступник міністра у справах сім’ї, молоді та спорту. Телеведучий: програми «Глибинне буріння» на Першому національному каналі, передачі «Вказівний палець» і «Доросла гра» на «Прямому», «Вечірній прайм» на телеканалі 112. Власник клініки «Євролаб».

Гарік Корогодський. Київський бізнесмен, письменник, блогер, меценат, співзасновник благодійного фонду «Життєлюб». Співвласник столичного фітнес-центру «Акваріум» і ТРЦ «Dream Town», генеральний директор компанії «Віта Верітас». Про бажання балотуватися на пост міського голови Києва завив рік тому, тоді ж — поділився планами отримувати українське громадянство. У 2015 році на виборах мера Києва представлявся учасником виборчої кампанії, але через відсутність українського громадянства не міг бути кандидатом в мери Києва.

Микола Томенко. Кандидат історичних наук, доктор політичних наук, професор Київського національного університету ім. Т. Шевченка. Глава партії «Рідна країна», колишній народний депутат. Томенко пройшов до Верховної Ради в жовтні 2014 по списку Блоку Петра Порошенка. Головою партії «Рідна країна» Томенко обрали влітку 2016 року.

Віталій Нестор. Протягом двох років очолює «Центр захисту киян». У грудні 2019 року Віталій Нестор був обраний керівником столичної організації «Батьківщини». У партії «Батьківщина» молодий політик складається з 2008 року. На Президентських виборах в минулому році Віталій Нестор був довіреною особою кандидата Юлії Тимошенко на 212 окрузі. Юрист, адвокат.

Андрій Іллєнко. Народний депутат VIII скликання Верховної Ради (ВР) України (2014-2019 рр.). Був обраний по мажоритарному округу №215 (Райдужний масив, Лісовий масив, Воскресенка, частина Троєщини, Биківня) як представник «ВО« Свобода ». Був членом комітету ВР з питань правової політики і правосуддя. У 2014 році від партії «Свобода» брав участь у виборах Київського міського голови, на яких зайняв 6 місце.

Олександр Попов. Починаючи з 1994-го чотири рази ставав мером Комсомольська. 21 березня 2007-го року Верховна Рада призначила Попова на посаду міністра з питань житлово-комунального господарства України. У червні 2010 року був призначений першим заступником голови Київської міськдержадміністрації, а 25 січня 2014 звільнений з посади голови КМДА. Член правлінь Фонду сприяння місцевому самоврядуванню та Асоціації міст України.

Віталій Кличко. Чинний київський міський голова. Планує переобиратися. Лідер партії «Удар». До роботи на посаді мера був народним депутатом.

Сергій Гусовський. З 1988 по 1992 рік Сергій Гусовський працював інженером в науково — дослідної лабораторії Центру підготовки космонавтів ім. Ю. Гагаріна. З 1992 по 1995 рік займався телекомунікаціями і супутниковим зв’язком системи Inmarsat. У грудні 1995 року став співзасновником столичного італійського ресторану (остерии) «Пантагрюель». З 1995 по 2001 рік займався інвестиційно — девелоперської діяльністю. З 2001 року і по нинішній час ресторатор.Депутат Київради. У 2015 році «Самопоміч» висунула Сергія Гусовського на пост мера Києва, вибори він не пройшов далі першого туру. Виключений з партії «Самопоміч». Член депутатської групи «Київська команда», куди увійшли 17 позафракційних депутатів Київради VIII скликання.

Микола Тищенко. Киянин. Народний депутат від партії влади «Слуга народу», заступник голови депутатської фракції партії «Слуга народу». З середини 1990-х років Тищенко займався підприємницькою діяльністю. Є президентом і фактичним власником мережі ресторанів. У 2005 році Микола Тищенко вперше з’явився на телебаченні, в 2011 році став членом журі шоу «МастерШеф». На дострокових виборах до ВР 2019 року пройшов до Верховної Ради IX скликання від партії «Слуга народу» по 219 мажоритарному округу. Народний депутат IX скликання з 29 серпня 2019 року.

Михайло Поживанов. У лютому 2005 року Михайла Поживанова називали одним з претендентів на посаду голови Донецької обласної державної адміністрації. З червня 1994 року — голова Маріупольської міськради народних депутатів і Маріупольський міський голова. З 1997 року — член правління партії «Реформи і порядок». З серпня 1999 року — виконуючий обов’язків заступника голови, заступника голови секретаріату, а згодом — начальник Головного управління зовнішньоекономічних зв’язків та інвестицій Київської міської держадміністрації. В кінці 2007 року отримав портфель голови Держкомрезерву. 17 грудня 2008 звільнений з посади голови Держкомрезерву і призначений на посаду заступника міністра економіки.

Геннадій Балашов. Глава політичної партії «5.10». Працював начальником управління внутрішньої політики Дніпропетровського міськвиконкому. Політичний філософ, психолог, блогер, письменник, радіоведучий, директор агентства нерухомості «Липки». Закінчив ДНУ ім. О. Гончара. У 1994 році балотувався на пост мера Дніпра. У 2002 балотувався до Верховної Ради України 4-го скликання як самовисуванець по округу №214 (м Київ). У 2014 і 2015 роках балотувався на посаду Київського міського голови і до Київської міської ради від партії «5.10», в 2014 році балотувався до Верховної Ради від партії «5.10». У 2019 балотувався на пост Президента України від партії «5.10» як її член.

Олександр Ткаченко. У грудні 1997 році під керівництвом Ткаченко була створена «Телевізійна служба новин» (ТСН). У квітні 1999 року Ткаченко очолив телекомпанію «Новий канал». З січня 2000 по травень 2001 року був радником прем’єр-міністра Віктора Ющенка. З серпня 2008 року — гендиректор групи каналів «1 + 1 Media». З 29 серпня 2019 року — нардеп IX скликання під №9 за списком партії «Слуга народу». Глава Комітету з питань гуманітарної та інформаційної політики.

Олександр Дубинський. Народний депутат Верховної Ради України (ВР) IX скликання (фракція партії «Слуга народу»). Обраний по 94 округу Київської області (Обухів, Васильків і відповідні райони). Заступник голови комітету ВР з питань тофінансов, податкової та митної політики. Представник ВР у конкурсній комісії з відбору незалежних членів наглядових рад державних банків. Журналіст, продюсер, телеведучий, колишній співвласник телеканалу «1 + 1».

Це найбільш повний список можливих кандидатів, які через пару місяців зійдуться в передвиборній сутичці. Залишається сподіватися, що вибори за новим Виборчого кодексу принесуть перемогу кандидату, який поставить на перше місце турботу про людей. Ще є час політичного сектору оволодіти новими методологіями і знаннями, щоб цей історичний процес пройшов легітимно.