Головна > Все новости > Анонсы > Київський лікар-епідеміолог розповів, як захистити дітей від коронавірусу

Київський лікар-епідеміолог розповів, як захистити дітей від коронавірусу

Напередодні нового навчального року батьків хвилюють питання, чи безпечно дітям ходити у школу, як захистити дитину від COVID-19, чи варто робити щеплення.

Журналісти сайту «Вечірній Київ» поспілкувалися із лікарем-епідеміологом, керівником Національної експертної групи з інфекційного контролю (NEGIC) Андрієм Александріним, який дав важливі поради батькам.

Експерт одразу заспокоює: причин для серйозних хвилювань немає, адже діти не входять до групи ризику. Проте важливо привчити свою дитину дотримуватися правил безпеки. 

Вони універсальні: носити маску в місцях великого скупчення людей, мити руки не менше 20 секунд, користуватись антисептиком вміст якого – не менше 60% спирту, уникати тісного контакту з хворими на застуду. Крім того, навчіть малюка кашляти або чхати в носову хустку або лікоть та тримати руки подалі від рота, носа, очей.

– Більшість дітей переносять COVID-19 в легкій формі або безсимптомно. Як приклад, за останній час в США близько 40% дітей перенесли COVID-19 у безсимптомній формі, – коментує Андрій Александрін.

Чи безпечно вакцинувати дітей від інших хвороб під час епідемії коронавірусу?

– Безпечно та дуже важливо, це автоматично знизить ймовірність виникнення інфекційних хвороб, і відповідно не доведеться відвідувати лікаря. На жаль, в Україні знизився рівень щеплення з деяких інфекційних захворювань. До слова, у нас можливий спалах кору, а він більш заразний, ніж COVID-19. Якщо контагіозність (здатність вірусу передаватися від хворого здоровій людині – прим. ред.) коронавірусу 2.5%, то кору – 19%.

Як підвищити імунітет дитини?

– Здорове харчування, фізкультура, нормальний відпочинок… Також потрібно створювати умови при яких організм може сам чинити опір різним патогенам. В першу чергу потрібно стежити за якістю повітря, його вологістю, за температурним режимом. Потрібно також створювати умови в закритих приміщеннях, де дитина може мити руки з милом.

Нагадаємо, 1 вересня, яке традиційно є Днем знань, пройде без загальної «лінійки». Класи відзначатимуть його окремо. Кожний ранок у школярів буде починатися з вимірювання температури учням та працівникам і продовжуватися 5-ти хвилинками здоров’я.

Змінені графіки приходу дітей до школи, відкриті додаткові входи, розроблені напрямки руху та збільшений час на перерви між уроками, щоб учні різних класів не контактували один з одним.

За кожним класом закріплений певний кабінет – тож тепер учні середньої й старшої школи не переходитимуть із класу в клас, а до них приходитимуть вчителі.

Джерело