Головна > Все новости > Активисты района > Київрада передасть землю під скандальним ЖК «Перспектива» на Троєщині мешканцям та дозволить завершити будівництво

Київрада передасть землю під скандальним ЖК «Перспектива» на Троєщині мешканцям та дозволить завершити будівництво

Згідно з проєктом рішення, Київрада хоче передати землю під житловим комплексом ТОВ «Глобал Строй-3» та обслуговуючому кооперативу, який створила частина мешканців. Історія цього комплексу у Деснянському районі тягнеться з 2014 року. А у 2019 році інвестори могли залишитися без квартир, бо будівництво було незаконним, а суд вирішив знести будинок. Втім, пізніше депутати вирішили добудувати ЖК та оформити документи. Тепер — ще один крок до завершення будівництва.

Проєктом Київради пропонується затвердити проєкт землеустрою щодо відведення земельної ділянки ТОВ «Глобал Строй-3» та ОК ЖК «Перспектива». Чиновники хочуть дозволити будівництво, експлуатацію та обслуговування житлового комплексу. Землю передадуть підприємству та обслуговуючому кооперативу ЖК в оренду на 5 років з можливістю набуття права власності. Їм потрібно буде добудувати будинки, які входять до ЖК «Перспектива». А також потрібно буде сплатити кошти, нараховані з моменту набуття права власності на розташовані на ній об’єкти нерухомого майна до моменту укладання договору оренди – ТОВ «Глобал Строй-3» належить будівля недобудованої школи поруч з ЖК з 2010 року. Йдеться про земельну ділянку площею 1,5087 га. Передбачається, що щороку бюджет Києва від оренди буде отримувати 1 млн 200 тис. 397,66 грн.

ТОВ «Глобал Строй-3» наразі належить мешканцям Києва Бахтіяру Багірову (75%) та Ользі Лебедєвій (25%). До 2017 року власниками були Костянтин Опальник та Борис Кутаф’єв. Директор – Олена Величко. З 2006 року Багіров також є співвласником УБК «Укрсоцбуд».  1 секція ЖК була введена в експлуатацію в 2016 році, 2-а секція – у 2018 році, а 3-а та 4-а секції – заморожені наразі. Забудовник планував ще звести 6 секцій ЖК. При цьому журналісти писали, що нові секції збиралися звести на місці школи.

ЩО БУЛО РАНІШЕ

Як пише сайт «Обозреватель», ця історія з будіництвом на вулиці Теодора Драйзера, 40 розпочалася у 2007 році, коли мером Києва був ще Олександр Омельченко. Тоді у 26 мікрорайоні ж/м Вигуровщина-Троєщина міська влада відвела 2,464 гектари землі для будівництва середньої загальноосвітньої школи. Відбувся інвестиційний конкурс, переможець якого й мав збудувати школу. Роботи мала провести фірма УБК «Укрсоцбуд». У 2009 році договір між Деснянською РДА та «Укрсоцбудом» про будівництво школи визнали не дійсним, але фірма продала недобудовану школу ТОВ «Глобал Строй-3» у 2010 року. У 2013 році недобудовану школу повернули у власність громади Києва.

Однак з плином років школа так і не з’явилася. З серпня 2014 року активно почалося будівництво ЖК «Перспектива», забудовником якого був Олег Репа, один із компаньйонів скандального бізнесмена Анатолія Войцеховського. Спочатку почалося будівництво будинків, а в планах була побудова саду та реконструкція школи. Міська влада сприяла будівництву житлового комплексу, підключенню його до мереж. На всіх сайтах, де можна ознайомитися з житлом у місті, цей об’єкт був позначений зеленим кольором. Це означало, що у забудовника немає жодних проблем із законністю будівництва даного житлового комплексу. Відповідно до документації міська влада давала дозволи на будівництво та купівлю житла людьми. Того ж 2014 року забудовник втік, залишивши будівництво. Міська влада почала говорити про незаконність даного об’єкта та про те, що він підлягає знесенню.

ЖК «Перспектива» на вул. Теодора Драйзера, 40 у Деснянському районі Києва

Як стверджувала влада, будівництво велося без наявності необхідних документів. У 2017 році судом було накладено арешт на будівництво. У КМДА казали, що ділянка землі була самовільно захоплена для будівництва. Міська влада подала до суду, щоб знести «незаконно побудовані будинки». Понад 700 власників квартир боролися з міською владою та ДАБІ, які через суд хотіла знести будівлі. Господарський суд Києва влітку 2019 року постановив демонтувати самовільно збудовану ЖК «Перспектива». Зрештою, мешканці подали апеляцію, якою було скасоване рішення про демонтаж будинків. У листопаді 2019 року під впливом тиску громадськості Київрада затвердила детальний план території (ДПТ), необхідний для легалізації будівництва.


Крім цього проєкту, ніяка інша забудова не передбачалася у ДПТ. Згідно з затвердженим депутатами документом, ЖК «Перспектива» має складатися з 6 секцій загалом на 945 квартир, де б мешкали близько 1,6 тис. людей. Також передбачений підземний паркінг на 150 автомобілів та перспектива побудови величезних паркінгів. У ДПТ передбачена реконструкція школи з добудовою корпусу стадіону та будівництво дитячого садочка на 250 місць і створення нових скверів. Однак невідомо, чи дійсно це буде зроблено забудовниками.

Зазначається, що замовник будівництва ЖК «Перспектива» це ТОВ «Глобал Строй-3». Девелопер – ТОВ «Рон Стоун» (власники — Артем Широкий та Олег Репа), а генеральний підрядник – ТОВ «Київмонтажбуд» (тепер — ТОВ «Євро-Клінт»). Власникам «Київмонтажбуд» були Юрій Палочка та Світлана Пейчева, а з 2017 року — Алікрам Ібрагімов. Засновниками ОК ЖК «Перспектива» стали інвестори будівництва – Олена Величко, Любов Дзюбенко, Тетяна Тарасенка (голова кооперативу), Юлія Гамарнік, Олег Данильченко, Надій Гримайло, Людмила Пономар. Обслуговуючий кооператив створено у 2020 році.

Нагадаємо, кияни не можуть заселитися у ЖК «Багговутівський» у Шевченківському районі через саботаж забудовника «Галжитлобуд».

Дмитро Чернишов