Головна > Все новости > Как работают телекоммуникации Украины в военное время

Как работают телекоммуникации Украины в военное время

В условиях военного времени связь имеет критически важное значение и украинские телеком-специалисты совершили уже не один подвиг, обеспечивая бесперебойность работы телеком-инфраструктуры. Об этом в своей колонке рассказал замглавы парламентского комитета по вопросам цифровой трансформации Александр Федиенко (текст приводится на языке оригинала) 

У кожного свій фронт. Наші хоробрі воїни ЗСУ вже місяць дають достойну відсіч ворогу і боронять наші міста від загарбників, наші лікарі вдень і вночі рятують поранених та надають медичну допомогу населенню, волонтери нон-стоп збирають необхідне для армії, тероборони та населення.

Але є ще одна категорія людей, без роботи яких перемога неможлива. Це зв’язківці, які попри велику небезпеку дістаються до місць обривів кабелів або зруйнованих базових станцій мобільного зв’язку, оперативно ремонтують і відновлюють знищені ворогом канали зв’язку, щоб кожен українець мав доступ до оперативної інформації про стан справ та зв’язок з рідними.

Александр Федиенко

                                                           Александр Федиенко

У зв’язківців – свій фронт

Спілкуючись з хлопцями, вони висловлюють думку, що от краще, вони б були з автоматом десь на передовій, стримуючи натиск російських загарбників на наші міста. І я помічаю, що вони начебто відчувають якусь провину по відношенню до бійців ЗСУ, що на передовій боронять нашу землю.

Але сучасна війна – це не тільки про танки та ракети. Це і про доступ до інформації. Люди повинні мати доступ до інформації незважаючи на обставини. Наші військові під час передиху повинні мати можливість зателефонувати своїм рідним та заспокоїти їх.

Саме це я кажу їм: У вас свій фронт! Досвід маріупольців та інших українців, що опинились в епіцентрі війни, свідчить про те, що недоступність зв’язку виявилась більш болючою, ніж відсутність водопостачання, тепла, електрики.

Саме тому ви практично на передовій, а інколи дійсно ризикуючи життям відновлюєте цифрові мережі. Згадайте оператора міста Ірпінь, який до останнього тримав мережу. Навіть коли було зруйновано міст, кабелі перекидали як могли. Або  коли від падіння снаряду вириває кабелі з землі та вимикаються зі світового інформаційного простору багато сіл та міст, а для того, щоб поремонтувати кабель, військові люб’язно над вами ставлять танк а десь поруч стрекочать автоматні черги.

Як війна об’єднала конкурентів

Ми бачимо наскільки цей фронт ефективний зараз завдяки професійності й героїзму українських телекомівців, які не зупиняються, та тримають зв’язок.

Наші мобільні оператори в тісній взаємодії з Мінцифрою у лічені години запустили послугу – національний роумінг у відповідь на відключення ворогом від зв’язку Херсонської та частини Миколаївської областей. Сотні фахівців невеликих операторів-провайдерів кожен день ремонтують, відновлюють та організують Інтернет в бомбосховищах, підвалах, підземних паркінгах…

Вчора ще конкуренти, а сьогодні – армія телекомовців, поєднавшись разом, ремонтують один одному пошкоджену цифрові мережі, підтримуючи один одного. Розумієте, якщо ви не в змозі доїхати до точки пошкодження, ви можете зателефонувати своїм колегам в тому регіоні, і вони, не питаючі треба чи не треба, виїжджають на ремонт вашого кабелю чи обладнання.

Багато аналітиків світового рівня дивуються як нам вдається тримати настільки високу стійкість цифрових мереж. Звісно, це і тому, що ми маємо досить велику концентрацію провайдерів, велику кількість прокладених кабельних ліній, ми в середині країни переплетені з’єднаннями між собою,  надаємо один одному резерві лінії, але саме головне – це люди. Ті, що сидять у ямі від снаряду, але не з автоматом, а приладами з ремонту мереж.

Наша робота потрібна країні, наша робота важлива для перемоги, тому ми об’єдналися, щоб робити її ефективно.

Коли я бачу це безпрецедентне єднання моє серце сповнюється гордістю за нашу галузь. Пишаюся знайомством з кожним, хто зараз тримає телекомунікаційний фронт!

Разом – сила!

Тримаймось! Вперед, до Перемоги! І не соромтесь того, що ви не зі зброєю і не на передовій, у вас свій фронт.