Головна > Все новости > Анонсы > Із 16 січня вся реклама в Україні має бути державною мовою

Із 16 січня вся реклама в Україні має бути державною мовою

Завтра, 16 січня, набувають чинності норми статті 32 Закону України «Про забезпечення функціонування української мови як державної». Ця стаття регламентує використання державної мови у сфері реклами.

З цієї дати вся реклама на телебаченні, радіо, а також у друкованих виданнях має бути виконана лише українською мовою. Про це повідомляє Національна рада України з питань телебачення і радіомовлення.

– Телерадіоорганізації закордонного мовлення, телерадіоорганізації, що ведуть мовлення однією або кількома офіційними мовами Європейського Союзу, поряд із державною мовою можуть розміщувати рекламу офіційними мовами Європейського Союзу, – йдеться у повідомленні. – У друкованих засобах масової інформації, що видаються однією з офіційних мов Європейського Союзу, допускається розміщення реклами тією мовою, якою видається такий друкований засіб масової інформації.

Порушення норми Закону тягнуть за собою накладення штрафу від двохсот до трьохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або попередження, якщо порушення вчинене вперше.

Нагадаємо, що 16 липня 2019 року в Україні набрав чинності Закон про державну мову.