Головна > Все новости > Активисты района > До послуг мешканців району – безкоштовні психологічні консультації

До послуг мешканців району – безкоштовні психологічні консультації

Центр у справах сім’ї та жінок Деснянського району, який існує вже 15 років, продовжує напрацьовувати свій власний досвід та використовує передовий, в тому числі, і міжнародний досвід з протидії домашньому насильству.

Заклад пропонує безкоштовні юридичні та психологічні консультації з питань внутрішніх/зовнішніх конфліктів, проведення відповідної корекційної роботи. Послуги надаються безкоштовно, конфіденційно.

«Насильство є антитезою демократії – культури чуйності. На жаль, для багатьох наших співвітчизників найближчі люди стають джерелом небезпеки. Для того, щоб стало можливим вплинути на цей процес, треба усвідомити, як і чому відбувається насильство, як воно впливає на причетних до цього людей/дітей та використовувати механізми захисту від нього. Жити в середовищі, вільному від насильницьких стосунків – необхідна умова нормального життя. Сім’я як основний осередок суспільства виконує найважливіші соціальні функції, відіграє значиму роль у житті людини, забезпеченні соціалізації, формуванні і задоволенні індивідуальних потреб», – говорить соціальний працівник Центру Наталія Кочіна.

При виникненні внутрішніх питань, ви можете записатися на конфіденційні, безкоштовні консультації до юристів та психологів Центру у справах сім’ї та жінок за тел: 518-73-72.

Довідково.

Поняття «сім’я» в нас асоціюється з безпекою та захистом, із місцем, де можна знайти спокій та порозуміння. Сучасна ситуація в Україні (економічна криза, зростаюча матеріальна і соціальна поляризація суспільства тощо) загострила проблеми сім’ї. У значної частини сімей люди живуть, образно кажучи, в «зоні військових дій», потерпілими від насильства в сім’ях є всі – жінки, чоловіки, діти, немічні люди похилого віку.

Зараз, коли в незалежній демократичній Україні відбувається розуміння громадськістю важливості дотримання людських прав і свобод, насильство в сім’ї стає соціально усвідомленою проблемою. Насильство є серйозним порушенням прав  людини, які держава повноважна відстоювати і захищати. Серед них – право на життя і фізичну недоторканість; право не бути об’єктом знущань чи жорстокого нелюдського або принизливого поводження; право на свободу від дискримінації  за ознакою статі; право на здоровий та безпечний розвиток та інше.

Часто дорослі не усвідомлюють як домашнє насильство впливає на дитину, якої шкоди зазнає дитяча психіка при спогляданні приниження/побиття/нездорової агресії однієї дорогої і близької людини до іншої, такої ж близької і дорогої. Дитина розривається між двома полюсами, часто приймаючи на себе провину за те, що діється. В таких випадках єдиним місцем, де дитина зможе найти підтримку є школа. Саме вчитель є ще однією важливою людиною в житті дитини, адже з ним вона проводить значну частину свого життя. Усвідомлення сім’ями та школою важливості проблеми домашнього насильства дозволяє проводити профілактичну роботу як серед батьків, так і серед дітей, навчаючи їх будувати стосунки між людьми та вирішувати конфлікти без застосування насильства.