Головна > Все новости > Анонсы > Для Києва придбають трамваї довжиною понад 30 метрів

Для Києва придбають трамваї довжиною понад 30 метрів

Київ планує придбати 40 трамвайних вагонів. Питання про їх придбання погодили на Постійній  комісії Київради з питань бюджету та соціально-економічного розвитку.

Нормативний строк використання трамвайних вагонів складає 15 років, а фактично, більшість з них експлуатуються удвічі довше.

Наразі зношеність трамвайного парку Києва становить 89%. Тому надважливо придбати нові трамвайні вагони. Саме з цією метою місто розглядає можливість, аби КП «Київпастранс» взяло участь у проекті модернізації міського транспорту Києва шляхом залучення коштів від Європейського банку реконструкції та розвитку. Міжнародна фінансова інституція може профінансувати 60 млн євро. За ці кошти можна буде придбати 40 сучасних модульних трамваїв довжиною 30-34 метри, – зазначив голова постійної комісії Київради з питань бюджету Андрій Странніков.

Сучасні трамвайні вагони з низьким рівнем підлоги, які планується закупити, забезпечують сучасні вимоги до якості пасажирських перевезень. Зокрема гарантують зручність посадки й висадки пасажирів, вони пристосовані для обслуговування пасажирів з особливими потребами. Також у нових вагонах є можливість енергозбереження до 40% у порівнянні з існуючим старим рухомим складом.

Відповідний проект рішення мають також розглянути на пленарному засіданні Київради.