Деснянці – за Мир!

Прагнення жити у мирі, осудження військових дій, які зараз відбуваються на Сході України та в усьому світі, висловили деснянці, взявши участь у Марші Миру в рамках святкування у Києві Міжнародного дня миру. У цей день ООН закликає всі країни зупинити військові дії, хоча б на 24 години, та припинити проливати кров.

Разом з керівництвом Києва, представниками ООН, громадських організацій ветеранів, жінок, молоддю, делегація Деснянського району поклала квіти до Меморіалу (пам’ятника) воїнам України, полеглим в Афганістані (вул. Лаврська, 27), після чого урочистою ходою пройшли до Національного музею історії України у Другій світовій війні, де відбувся урочистий мітинг.

Дякуємо усім деснянцям, які взяли участь в урочистостях: громадським організаціям «Київська міська спілка ветеранів АТО Деснянського району», «Берегиня», Спілці ветеранів Афганістану Деснянського району, організації Ради ветеранів, активним мешканцям нашого району!

Довідково.

Міжнародний день Миру відзначають в усьому світі за ініціативою Генеральної Асамблеї ООН як день всесвітньої відмови від насильства і вогню. Його почали святкувати у 1982-му році. У цей день ООН закликає всі країни зупинити військові дії і хоча б на 24 години припинити проливати кров.

У рамках святкування Міжнародного дня миру завжди відбуваються заходи, метою яких є залучення уваги саме до проблеми світу та ефективним способом її досягнення. Невід’ємною процедурою початку святкових заходів служить символічний «Дзвін миру». Цей дзвін був відлитий з монет, які зібрали діти з 60 країн світу. Напис на Дзвоні свідчить: «Хай живе загальний мир у всьому світі». Перший Дзвін Миру був встановлений в штаб-квартирі ООН в Нью-Йорку в 1954 р. У 1996 році такий самий дзвін був встановлений у резиденції ООН у Відні. Дзвін Миру встановлений у багатьох містах Японії, великих містах Німеччини (1989), Польщі, Туреччини (1989), Мексики (1990), Австралії (1992), Монголії (1993), Філіппін (1994), Канади (1996), Бразилії (1997), Аргентини (1998), Еквадору (1999), Узбекистану (2003) та інших країн.

Церемонія триває приблизно 15 хвилин, в ході якої обов’язково є хвилина мовчання в пам’ять про тих, хто загинув у військових конфліктах. Церемонія

завжди проходить за участю Генерального секретаря ООН, який і дзвонить у «Дзвін миру».

Цей дзвін дзвонить усього два рази на рік. Перший раз його можна почути навесні, у день весняного рівнодення, а другий раз – уже з нагоди святкування Міжнародного дня миру.

ФОТОЗВІТ