Головна > Все новости > Чи шкідливі паперові чеки для здоров’я? Основна перевага електронних чеків

Чи шкідливі паперові чеки для здоров’я? Основна перевага електронних чеків

Еко-формат – це тренд, відповідати якому прагнуть всі сегменти бізнесу не з любові до популізму, а через елементарну безпеку, стурбованості здоров’ям людей і станом нашої планети. Чи замислювався хтось про те, наскільки фатально на кожного з нас впливають звичайні касові чеки? Екологи всього світу б’ють на сполох і виступають за їх скасування, давайте розберемося, чому.

Чому кожна ваша покупка завдає шкоди екології і здоров’ю?

У касових апаратах папір точково нагрівається в місцях, де наноситься друк: чорні лінії, букви або цифри. У термочутливий шар такого паперу, як правило, входить безбарвне з’єднання Бісфенол-А. Навіть за кілька секунд перебування чека в ваших руках цей надзвичайно шкідливий токсин проникає крізь в шкіру в організм, надаючи згубну дію на центральну, ендокринну та репродуктивну системи. Він накопичується і не виводиться з нього природним шляхом. Найбільше до такого токсичного навантаження схильні касири, працівники банків та інших установ з касовими апаратами.

Як тільки ви викидаєте чек в сміття, токсин потрапляє в ґрунт. Підприємства не беруть чеки в переробку, через той же Бісфенол-А, просто відправляючи їх на смітник, звідки шкідлива речовина просочується в ґрунтові води. Відмовившись від використання чеків, надрукованих на термопапері можна зберегти тисячі дерев, сотні тисяч життів тварин і попередити розвиток генетичних патологій у десятків поколінь людей.

Як уникнути катастрофи, або в чому ж перевага електронних чеків?

Виключити всі вищеописані недоліки паперових чеків здатне грамотне і кардинальне технологічне рішення, яким і стали електронні чеки.

Незалежно від сегмента використання – громадське харчування, торгівля, транспортні послуги і т.д. – електронні чеки не просто виключають будь-яку шкоду для здоров’я і навколишнього середовища, вони ще й економічно вигідні для обох сторін. По факту – це інтелектуальна система, в якій відсутні всі недоробки мерчендайзингу минулого.

Щоб розібратися було простіше, давайте спробуємо сформулювати три основних переваги чеків саме електронного формату:

1. Простий облік. Як для власників бізнесу, так і для самих покупців. Перші – позбавлені морально і технічно застарілої звітності, другі – від купи

папірців в гаманці і боязні їх втратити (тут варто згадати про гарантії). Вся інформація – у вас в смартфоні.

2. Краща взаємодія. Причому, двостороння – покупці зможуть отримувати повідомлення про цікаві товарах і/або послуги, а бізнес – формувати для кожного клієнта релевантну пропозицію.

3. Зручно. Чим зручніше клієнтові, тим вигідніше бізнесу. Покупець самостійно відстежує статистику, отримує персоналізовані пропозиції, і, в 40 % випадків, повертається до вас знову.

Питання інтеграції електронних чеків в повсякденне життя кожного українця – питання часу і свідомості.

Джерело